E-mail: vcely@nosalovi.cz

Adresa: náměstí pod Lipami 25, 273 71 Zlonice
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Opište prosím kontrolní kód "9967"
Naše včelí farma navazuje na rodinnou tradici, kterou tvořilo několik generací úspěšných včelařů a současně se snažíme aplikovat nejmodernější metody a pracovní postupy včelařského provozu 21. století.
Městys Zlonice se nachází v zemědělsky exponované oblasti v nadmořské výšce 240 m n. m. v jihozápadní části Dolnooharské tabule. Zájmové území má mírně členitý reliéf typu plošiny s průměrnou nadmořskou výškou 260 m n. m., které se ve východní části zvažuje k údolí Vltavy. Na západ od Zlonic se nachází poměrně rozsáhlé zalesněné území přírodního parku Džbán s průměrnou nadmořskou výškou 380 m n. m. Toto území je zařazeno do agroklimatické oblasti poměrně teplé, převážně suché, s mírnou zimou.
Jak vyplývá z geograficko-klimatických podmínek, zastoupení flóry je poměrně různorodé. Jedná se o oblast s významným zemědělským využitím, ve které se mimo jiné nachází více než 1 000 ha ovocných sadů (višeň, třešeň, jabloň, hrušeň, meruňka), které zaručují možnost pestré a vydatné jarní snůšky a příznivého jarního rozvoje včelstev. Dále jsou zde pěstovány rozsáhlé plochy hmyzosnubných, včelařsky významných zemědělských rostlin. Jedná se především (v chronologickém pořadí dle květu) o: řepku, hořčici, slunečnici, svazenku apod. Dále jsou v našem regionu včelařsky významné porosty akátu trnovníku, lípy a porosty se zdrojem lesní medovice. Z této charakteristiky vyplývá, že je zde možnost produkce převážně medů květových, jak jednodruhových, tak i smíšených a dále produkce tmavých medovicových (lesních) medů.
V naší farmě jednoznačně preferujeme již zmíněný kočovný způsob včelaření na kočovných rámech formou nástavkového včelaření. Technologicky jsme se přiklonili k světově nejpoužívanějšímu systému nízkých nástavků 2/3 Langstroth s ohledem na snadnou manipulaci s nástavky a tím i vysokou efektivitu práce. Nízké nástavky rovněž umožňují produkci velmi žádaných jednodruhových medů.
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one